1)Dávejte pozor ve škole
Rada dávat pozor ve škole zní jako otřepaná fráze, ale uvidíte, že vám to pomůže. Při hodině poslouchejte, co vykládá učitel a uvidíte, že spoustu věcí vám utkví v paměti už při prvním poslechu, a když si to pak budete opakovat doma, už se vám to bude učit jednodušeji. Učitel vám také látku lépe vysvětlí a ukáže na praktickém příkladu, kde to lépe pochopíte. Při výkladu učitele si dělejte výpisky, až se budete učit na zkoušku či test, své výpisky nejenže lépe přečtete, ale také pochopíte „co tím chtěl básník říct“.
2)Zvýrazňujte
Pokud máte výpisky v počítači, je nejlepší si je vytisknout, a poté stejně jako u ručně psaného učiva si podtrhněte to nejdůležitější, budete se tak v textu lépe orientovat. Pokud se vám lépe učí z počítače nebo tabletu existuje spoustu programů, které vám text pomůžou zvýraznit stejně jako na papíře.
3)Začněte se učit včas a plánujte
Není nic horšího, když otevřete sešit den před zkouškou a myslíte si, že se to za jeden večer, nebo dokonce ještě ráno před zkouškou, naučíte. Nejlepší je, když s učením začnete dostatečně dopředu, podle toho kolik se máte naučit. Je také dobré, když si učení naplánujete. Pokud se máte například naučit 7 otázek či okruhů, začněte týden dopředu a každý den se naučte jedno téma. Potom toho v jednom dni nebudete mít příliš a nebudete se cítit unaveni.
4)Opakujte si učivo
Pokud se učíte dostatečně dopředu, jak je uvedeno v bodě 3, nechte si alespoň jeden den nebo jen půl dne na opakování. Procvičíte si tak ještě věci, které vám moc nešli a celkově si zopakujete celou látku.
5)Dělejte si přestávky
Pokud se budete učit celý den, brzy vám už učení nepůjde tak dobře a navíc vás může začít i bolet hlava. Je proto důležité si dělat mezi učením přestávky. Běžte se třeba projít ven, pusťte si jeden díl oblíbeného seriálu nebo si udělejte svačinku. Jen pozor ať se vám přestávka neprotáhne déle, než byste chtěli.
6)Najděte si čas a místo, kde se vám učí nejlépe
Někomu se učí lépe hned ráno, někdo se zase na to musí pořádně vyspat a někdo další je zase více aktivnější večer, každý to má zkrátka jinak. Najděte si tedy denní hodinu, která vám bude nejvíce vyhovovat a v tu dobu si udělejte čas jen na učení, naopak v hodinu, kdy už víte, že se nic nenaučíte, relaxujte. Stejné je to i s místem, kde se chcete učit. Někdo se rád učí doma, někdo zase v knihovně, někdo má rád při učení ticho, někomu může hrát hudba, najděte si to své a zde se učte.