V horkých letních dnech jsou bazény považovány prakticky za dar z nebe. Umožňují nám, abychom se ani v největších vedrech nepřehřáli. Poskytují navíc spoustu zábavy jak pro děti, tak pro dospělé. Není tedy divu, že je najdeme prakticky u každého rodinného domku.
Ovšem bazén samotný ani zdaleka nestačí. Pokud bychom totiž pouze napustili vodu do nádrže, brzy by se stala domovem řas a sinic. A ty rozhodně nejsou nic příjemného ani pro zdravého člověka, natož pro toho, kdo má citlivou kůži nebo dokonce ekzém.
Proto přidáváme do vody nejrůznější přípravky, abychom jejich růstu zabránili. Jedná se především o chlorové tablety, vločkovače a chemikálie na úpravu pH.Ty všechny mají zabránit růstu a rozmnožování mikroskopických organismu.
Avšak co ty velké? Do bazénu snadno napadá spousta botelu, jako je listí či květy. Navíc tam často najde smrt nejrůznější hmyz a v některých případech také myši. Jak si poradit s tímto znečištěním?
Možností je samozřejmě jej každý den čistit mechanicky, to znamená pečlivě jej procházet se síťkou v ruce. Avšak ani to nemusí stačit. Proto se voda prakticky neustále prohání filtry, ať již látkovými či pískovými.
K tomu, aby se do nich dostala, jsou potřeba čerpadla. Ta přivedou vodu do filtračního zařízení, odkud bude, již vyčištěná, vrácena zpět do bazénu. Ovšem jako vše, i toto zařízení se může porouchat. A to obvykle nebývá dobré.
Oprava bazénových čerpadel totiž není zrovna jednoduchá. Málokdy je možné, že by si jej byť zkušený kutil opravil sám, i když samozřejmě závisí na typu poruchy. Jaké máme tedy možnosti?
Jak zjistíme při rychlém hledání, prakticky žádný servis, který by se tímto zařízením zabýval, neexistuje. Pokud je zařízení ještě v záruce, můžeme jej vrátit do obchodu, kde jsme jej koupili (pokud máme účtenku či záruční list, což jsou věci, které bychom měli schovávat vždy) a koupit si nové. Věřte, že je to nejlepší řešení.